  • W3538B0200
W3538B0200
advertisement
Manufacturer No:
W3538B0200
Manufacturer:
PulseLarsen Antennas
HK JDW NO:
664-W3538B0200
Package:
Datasheet:
W3538B0200
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
W3538B0200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Feature
    Cable - 200mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    U.FL (UMCC), IPEX MHF1
  • Resistance
    50Ohm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    GSM, WCDMA
  • Frequency
    2.17GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Gain
    2.8dBi, 5.8dBi, 6.3dBi
  • Frequency Range
    824MHz~960MHz 1.71GHz~2.17GHz
  • RF/Microwave Device Type
    MOBILE STATION ANTENNA
  • RF Family/Standard
    Cellular
  • Antenna Type
    PCB Trace
  • Number of Bands
    5
  • Frequency Group
    Wide B
  • Frequency (Center/Band)
    850MHz 900MHz 1.8GHz 1.9GHz 2.1GHz