  • W3538B0045
W3538B0045
advertisement
Manufacturer No:
W3538B0045
Manufacturer:
PulseLarsen Antennas
HK JDW NO:
664-W3538B0045
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
W3538B0045
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Adhesive
  • Series
    Internal PCB Antenna
  • Feature
    Cable - 45mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    U.FL (UMCC), IPEX MHF1
  • Applications
    GPS, WCDMA
  • Gain
    0.78dBi, 1.73dBi, 1.84dBi
  • Frequency Range
    824MHz~960MHz 1.71GHz~1.99MHz 1.92GHz~2.17GHz
  • RF/Microwave Device Type
    MOBILE STATION ANTENNA
  • RF Family/Standard
    Cellular, Navigation
  • Antenna Type
    PCB Trace
  • Number of Bands
    5
  • Frequency Group
    Wide B
  • Frequency (Center/Band)
    850MHz 900MHz 1.8GHz 1.9GHz 2.1GHz
  • Return Loss
    -3dB, -5dB
  • Height (Max)
    0.028 0.70mm