  • W2L16C683MAT1A
W2L16C683MAT1A
advertisement
Manufacturer No:
W2L16C683MAT1A
HK JDW NO:
66-W2L16C683MAT1A
Package:
0508 (1220 Metric)
Datasheet:
Description:
IDC 0.068μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.050Lx0.080W 1.27mmx2.03mm -55°C~125°C Low ESL (Multi-Terminal) Surface Mount, MLCC 0508 (1220 Metric)
Quantity:
In Stock : 1691
Step5Bar-code shipping tag
W2L16C683MAT1A
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0508 (1220 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    IDC
  • Size / Dimension
    0.050Lx0.080W 1.27mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL (Multi-Terminal)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    0.068μF
  • Height
    950μm
  • Length
    1.27mm
  • Width
    1.27mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm