  • W2A4YC471KAT2A
W2A4YC471KAT2A
advertisement
Manufacturer No:
W2A4YC471KAT2A
HK JDW NO:
66-W2A4YC471KAT2A
Purchasing and Inquiry
W2A4YC471KAT2A Overview
A seat's maximum height is 0.037 0.95mm.Size/dimension is set to 0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm.A temperature coefficient of X7R is assigned to it.There is a case 0508 (1220 Metric) that contains the product.Parts such as this have a 500μm terminal pitch.This electrical part operates from a voltage - Rated DC of 16V.
W2A4YC471KAT2A Features
the maximal height is 0.037 0.95mm
with the size / dimension of 0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
A temperature coefficient of X7R
a 500μm terminal pitch
W2A4YC471KAT2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W2A4YC471KAT2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W2A4YC471KAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    0508 (1220 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • Width
    1.3mm