  • W0805R035101B-R1
W0805R035101B-R1
advertisement
Manufacturer No:
W0805R035101B-R1
Manufacturer:
TT Electronics
HK JDW NO:
850-W0805R035101B-R1
Description:
Thin Film, 5.1kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
W0805R035101B-R1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    5.1kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    250mW
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Length
    2.0574mm
  • Width
    1.27mm