  • W0805LF031202B-R1
W0805LF031202B-R1
advertisement
Manufacturer No:
W0805LF031202B-R1
Manufacturer:
International Resistive
HK JDW NO:
3719-W0805LF031202B-R1
Package:
0805
Datasheet:
Description:
Thin Film, 12kOhm, 0.1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
W0805LF031202B-R1
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    0.1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    12kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    250mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    508μm
  • Length
    2.0574mm
  • Width
    1.27mm