  • W0603R037501B-R1
W0603R037501B-R1
advertisement
Manufacturer No:
W0603R037501B-R1
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-W0603R037501B-R1
Package:
0603
Datasheet:
Description:
Thin Film, 7.5kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
W0603R037501B-R1
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    7.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Length
    1.6002mm