  • W0603LF031372B-R1
W0603LF031372B-R1
advertisement
Manufacturer No:
W0603LF031372B-R1
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-W0603LF031372B-R1
Package:
0603
Datasheet:
Description:
Thin Film, 13.7kOhm, 0.1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
W0603LF031372B-R1
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    0.1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    13.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    508μm
  • Length
    1.6002mm