  • VZS101M0JTR0506
VZS101M0JTR0506
advertisement
Manufacturer No:
VZS101M0JTR0506
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-VZS101M0JTR0506
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
100μF Capacitor 20% Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
VZS101M0JTR0506
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Length
    5.7mm