  • VZH331M0JTR0810
VZH331M0JTR0810
advertisement
Manufacturer No:
VZH331M0JTR0810
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-VZH331M0JTR0810
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 20% 450mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
VZH331M0JTR0810
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Ripple Current
    450mA
  • Dissipation Factor
    0.3 %
  • Current - Leakage
    3μA
  • Height
    8.4mm
  • Length
    10mm