  • VY2682M47Y5VS6TV5
VY2682M47Y5VS6TV5
advertisement
Manufacturer No:
VY2682M47Y5VS6TV5
HK JDW NO:
886-VY2682M47Y5VS6TV5
Datasheet:
VY2682M47Y5VS6TV5
Purchasing and Inquiry
VY2682M47Y5VS6TV5 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.472Dia 12.00mm.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to Y5V F.
VY2682M47Y5VS6TV5 Features
a size/dimension of 0.472Dia 12.00mm
with Y5V F being the highest temperature coefficient
VY2682M47Y5VS6TV5 Applications
There are a lot of Vishay BC Components VY2682M47Y5VS6TV5 applications of ceramic capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
VY2682M47Y5VS6TV5
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.472Dia 12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Voltage - Rated
    300VAC
  • Capacitance
    6800pF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm