  • VY2332M41Y5US6UV5
VY2332M41Y5US6UV5
advertisement
Manufacturer No:
VY2332M41Y5US6UV5
HK JDW NO:
886-VY2332M41Y5US6UV5
Datasheet:
VY2332M41Y5US6UV5
Purchasing and Inquiry
VY2332M41Y5US6UV5 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.413Dia 10.50mm.A ceramic capacitor with a RATED AC VOLTAGE (V): 2200 is also available.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to Y5U E.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 5.0038mm.
VY2332M41Y5US6UV5 Features
a size/dimension of 0.413Dia 10.50mm
with Y5U E being the highest temperature coefficient
VY2332M41Y5US6UV5 Applications
There are a lot of Vishay BC Components VY2332M41Y5US6UV5 applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
Step5Bar-code shipping tag
VY2332M41Y5US6UV5
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.413Dia 10.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 2200
  • HTS Code
  • Capacitance
    3300pF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    Y5U
  • Multilayer
    No
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.571 14.50mm