  • VY1222M37Y5VQ63V0
VY1222M37Y5VQ63V0
advertisement
Manufacturer No:
VY1222M37Y5VQ63V0
HK JDW NO:
886-VY1222M37Y5VQ63V0
Datasheet:
VY1222M37Y5VQ63V0
Purchasing and Inquiry
VY1222M37Y5VQ63V0 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.374Dia 9.50mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VY1222M37Y5VQ63V0 Features
a size/dimension of 0.374Dia 9.50mm
with Y5V F being the highest temperature coefficient
VY1222M37Y5VQ63V0 Applications
There are a lot of Vishay BC Components VY1222M37Y5VQ63V0 applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
Step5Bar-code shipping tag
VY1222M37Y5VQ63V0
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.374Dia 9.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Voltage - Rated
    500VAC
  • Capacitance
    2200pF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.531 13.50mm