  • VY1102M35Y5UQ6ULX
VY1102M35Y5UQ6ULX
advertisement
Manufacturer No:
VY1102M35Y5UQ6ULX
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VY1102M35Y5UQ6ULX
Package:
Datasheet:
VY1102M35Y5UQ6ULX
Description:
Ceramic Capacitor 20%
Step5Bar-code shipping tag
VY1102M35Y5UQ6ULX
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    0.001uF
  • Minimum Insulation Resistance (Ohm)
    10G
  • Microwave Application
    Yes
  • Terminal Pitch (mm)
    12.5
  • Suppression Class
    X1/Y1
  • Dissipation Factor (%)
    2.5
  • Size (mm)
    9 X 5
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -40
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    125
  • Lead Diameter (mm)
    0.6
  • Product Diameter (mm)
    9(Max)
  • Product Depth (mm)
    5(Max)
  • Seated Plane Height (mm)
    13(Max)
  • Mounting
    Through Hole
  • Packaging
    Ammo
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Ceramic Disc
  • Construction
    Disc
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    Y5U
  • Voltage
    500VAC|760VAC