  • VUA331M1ATR0810
VUA331M1ATR0810
advertisement
Manufacturer No:
VUA331M1ATR0810
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-VUA331M1ATR0810
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 20% 130mA Aluminum
Quantity:
In Stock : 15632
Step5Bar-code shipping tag
VUA331M1ATR0810
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Ripple Current
    130mA
  • Dissipation Factor
    0.32 %
  • Current - Leakage
    4μA
  • Height
    8.4mm
  • Length
    10mm