  • VUA101M1CTR0806
VUA101M1CTR0806
advertisement
Manufacturer No:
VUA101M1CTR0806
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-VUA101M1CTR0806
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
100μF Capacitor 20% 75mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
VUA101M1CTR0806
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Ripple Current
    75mA
  • Dissipation Factor
    0.24 %
  • Current - Leakage
    4μA
  • Height
    8.4mm
  • Length
    6.5mm