  • VSSR1603330JUF
VSSR1603330JUF
advertisement
Manufacturer No:
VSSR1603330JUF
Manufacturer:
Vishay Thin Film
HK JDW NO:
881-VSSR1603330JUF
Package:
16-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
VSSR1603330JUF
Description:
Quantity:
In Stock : 4
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VSSR1603330JUF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
  • Number of Pins
    16
  • Supplier Device Package
    16-SSOP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2016
  • Series
    VSSR
  • Size / Dimension
    0.193Lx0.154W 4.90mmx3.91mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    33Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    1W
  • Terminal Pitch
    640μm
  • Depth
    5.99mm
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    640μm
  • Number of Elements
    8
  • Working Voltage
    50V
  • Power Dissipation
    1W
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    100mW
  • Height
    1.7526mm
  • Height Seated (Max)
    0.069 1.76mm
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.9116mm