  • VSKDL450-25S20
VSKDL450-25S20
advertisement
Manufacturer No:
VSKDL450-25S20
HK JDW NO:
884-VSKDL450-25S20
Package:
3-MAGN-A-PAK™
Datasheet:
VSKDL450-25S20
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VSKDL450-25S20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount, Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    3-MAGN-A-PAK™
  • Number of Pins
    3
  • Supplier Device Package
    MAGN-A-PAK®
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Speed
    Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Standard
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50mA @ 2500V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    2.2V @ 1800A
  • Max Surge Current
    13.8kA
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    2500V
  • Current - Average Rectified (Io)
    460A
  • Forward Voltage
    2.2V
  • Max Reverse Voltage (DC)
    2.5kV
  • Average Rectified Current
    460A
  • Reverse Recovery Time
    2 μs
  • Peak Reverse Current
    50mA
  • Peak Non-Repetitive Surge Current
    13.8kA
  • Reverse Voltage
    2.5kV