  • VSK-S5-3R3UA
VSK-S5-3R3UA
advertisement
Manufacturer No:
VSK-S5-3R3UA
HK JDW NO:
193-VSK-S5-3R3UA
Package:
4-DIP Module
Datasheet:
VSK-S5-3R3UA
Description:
CONV AC/DC 5W 3.3V 1.25A PCB
Step5Bar-code shipping tag
VSK-S5-3R3UA
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-DIP Module
  • Weight
    0.077lb 34.93g
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Published
    2013
  • Series
    VSK-S5 (5W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.62 H 50.8mmx25.4mmx15.7mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P4
  • Approval Agency
    CE, cULus, EN
  • Efficiency
    66%
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    1.25A
  • Input Voltage-Nom
    110V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    4.125W
  • Current - Output 1
    1.25A
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1%
  • Height
    15.748mm
  • Length
    50.8mm
  • Width
    25.4mm