  • VSK-S2-3R3U
VSK-S2-3R3U
advertisement
Manufacturer No:
VSK-S2-3R3U
HK JDW NO:
193-VSK-S2-3R3U
Package:
4-DIP Module
Datasheet:
VSK-S2-3R3U
Description:
VSK-S2 Series 2 W Single Output 3.3 V Encapsulated AC/DC Power Supply
Step5Bar-code shipping tag
VSK-S2-3R3U
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    600mA
  • Voltage - Input
    85V~305VAC
  • Output Power
    2W
  • Current - Output 1
    600mA
  • Line Regulation
    ±2%
  • Load Regulation
    ±5%
  • Height
    18.034mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-DIP Module
  • Weight
    0.044lb 19.96g
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Published
    2015
  • Series
    VSK-S2 (2W)
  • Size / Dimension
    1.33Lx0.87W x 0.71 H 33.7mmx22.2mmx18.0mm
  • Feature
    OCP, SCP
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    65%