  • VSK-S10-15UA
VSK-S10-15UA
advertisement
Manufacturer No:
VSK-S10-15UA
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-VSK-S10-15UA
Package:
4-DIP Module
Datasheet:
VSK-S10-15UA
Description:
CONV AC/DC 10W 15V 0.7A PCB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VSK-S10-15UA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-DIP Module
  • Weight
    0.117lb 53.07g
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Published
    2015
  • Series
    VSK-S10 (10W)
  • Size / Dimension
    2.10Lx1.12W x 0.75 H 53.3mmx28.5mmx19.5mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P4
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cULus, EN, IEC
  • Efficiency
    78%
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    700mA
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Input Voltage-Nom
    110V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    10W
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1%
  • Height
    19.05mm
  • Length
    53.5mm
  • Width
    28.5mm