  • VS8-K1-K2-G33-00-CE
VS8-K1-K2-G33-00-CE
advertisement
Manufacturer No:
VS8-K1-K2-G33-00-CE
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-VS8-K1-K2-G33-00-CE
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 14587
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VS8-K1-K2-G33-00-CE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~50°C With Derating
  • Series
    VS8 (2500W)
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    11.00Lx7.90W x 5.00 H 280.0mmx200.7mmx127.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Load Sharing, Remote On/Off
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    2500W
  • Number of Outputs
    4
  • Approval Agency
    CB, CE, CSA, UL, VDE
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Current - Output (Max)
    150A 150A 21A 20A
  • Voltage - Input
    180V~264VAC
  • Voltage - Output 2
    5V
  • Voltage - Output 3
    12V