  • VS-GP100TS60SFPBF
VS-GP100TS60SFPBF
advertisement
Manufacturer No:
VS-GP100TS60SFPBF
HK JDW NO:
884-VS-GP100TS60SFPBF
Package:
INT-A-Pak
Datasheet:
VS-GP100TS60SFPBF
Description:
Trans IGBT Module N-CH 600V 337A 7-Pin INT-A-PAK
Step5Bar-code shipping tag
VS-GP100TS60SFPBF
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Screw
  • Package / Case
    INT-A-Pak
  • Number of Pins
    7
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Published
    2016
  • Part Status
    Active
  • Max Power Dissipation
    781W
  • Configuration
    Half Bridge
  • Element Configuration
    Dual
  • Power - Max
    781W
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    1.34V
  • Max Collector Current
    337A
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    150μA
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    600V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    1.34V @ 15V, 100A