  • VS-30CTQ060-M3
VS-30CTQ060-M3
advertisement
Manufacturer No:
VS-30CTQ060-M3
HK JDW NO:
884-VS-30CTQ060-M3
Package:
TO-220-3
Datasheet:
VS-30CTQ060-M3
Step5Bar-code shipping tag
VS-30CTQ060-M3
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Supplier Device Package
    TO-220AB
  • Part Status
    Active
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    800μA @ 60V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    820mV @ 30A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    60V
  • Current - Average Rectified (Io)
    15A