  • VS-100MT060WSP
VS-100MT060WSP
advertisement
Manufacturer No:
VS-100MT060WSP
HK JDW NO:
884-VS-100MT060WSP
Package:
12-MTP Module
Datasheet:
VS-100MT060WSP
Description:
Trans IGBT Module N-CH 600V 107A 16-Pin MTP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VS-100MT060WSP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Screw, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    12-MTP Module
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Published
    2016
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Power Dissipation
    403W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Configuration
    Single
  • Power - Max
    403W
  • Input
    Single Phase Bridge Rectifier
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    2.49V
  • Max Collector Current
    107A
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    100μA
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    600V
  • Input Capacitance
    9.5nF
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.49V @ 15V, 60A
  • NTC Thermistor
    Yes
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    9.5nF @ 30V