  • VRAH-12F1500
VRAH-12F1500
advertisement
Manufacturer No:
VRAH-12F1500
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
HK JDW NO:
106-VRAH-12F1500
Package:
5-SIP Module
Datasheet:
VRAH-12F1500
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VRAH-12F1500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    5-SIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    VRAH
  • Size / Dimension
    0.70Lx0.31W x 0.65 H 17.8mmx7.9mmx16.5mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, SCP, UVLO
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    18W
  • Max Power Dissipation
    18W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-XSMA-P5
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    1.5V
  • Max Output Current
    12A
  • Voltage - Output 1
    1.5V
  • Voltage - Input (Min)
    3V
  • Input Voltage-Nom
    5V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Height
    16.51mm