  • VR25000001503JR500
VR25000001503JR500
advertisement
Manufacturer No:
VR25000001503JR500
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-VR25000001503JR500
Package:
Axial
Description:
150kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 11462
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VR25000001503JR500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VR25
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, High Voltage, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    150kOhms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W