  • VPT36-2780
VPT36-2780
advertisement
Manufacturer No:
VPT36-2780
HK JDW NO:
814-VPT36-2780
Package:
Datasheet:
VPT36-2780
Description:
XFRMR TOROIDAL 100VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
VPT36-2780
  • Weight
    2.2lbs 997.9g
  • Size / Dimension
    87.00mm Diax47.00mm W
  • Power Rating
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Output Voltage
    36V
  • Max Output Current
    2.78A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 5.56A Series 2.78A
  • Output Current
    2.78A
  • Power - Max
    100VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 18V Series 36V
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • Secondary Current
    5.56A
  • Height
    45mm
  • Height Seated (Max)
    51.0mm
  • Width
    47mm