  • VPT30-3330
VPT30-3330
advertisement
Manufacturer No:
VPT30-3330
Manufacturer:
Triad Magnetics
HK JDW NO:
814-VPT30-3330
Package:
Datasheet:
VPT30-3330
Description:
XFRMR TOROIDAL 100VA CHAS MOUNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VPT30-3330
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    2.2lbs 997.9g
  • Published
    2011
  • Series
    Chassis Mount: World Series™
  • Size / Dimension
    87.00mm Diax47.00mm W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Toroidal
  • Power Rating
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Voltage - Isolation
    4000Vrms
  • Output Voltage
    30V
  • Max Output Current
    3.33A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 6.66A Series 3.33A
  • Output Current
    3.33A
  • Power - Max
    100VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Primary Winding(s)
    Dual
  • Center Tap
    No
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 15V Series 30V
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • Height
    45mm
  • Height Seated (Max)
    51.0mm
  • Width
    47mm