  • VPT30-1670
VPT30-1670
advertisement
Manufacturer No:
VPT30-1670
HK JDW NO:
814-VPT30-1670
Package:
Datasheet:
VPT30-1670
Description:
XFRMR TOROIDAL 50VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
VPT30-1670
  • Weight
    1.4lbs 635g
  • Size / Dimension
    80.00mm Diax33.00mm W
  • Power Rating
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Output Voltage
    30V
  • Max Output Current
    1.67A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 3.34A Series 1.67A
  • Output Current
    1.67A
  • Power - Max
    50VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 15V Series 30V
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • Secondary Current
    3.34A
  • Height
    33mm
  • Height Seated (Max)
    36.0mm
  • Width
    33mm