  • VPT24-2080
VPT24-2080
advertisement
Manufacturer No:
VPT24-2080
HK JDW NO:
814-VPT24-2080
Package:
Datasheet:
VPT24-2080
Description:
XFRMR TOROIDAL 50VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
VPT24-2080
  • Weight
    1.4lbs 635g
  • Size / Dimension
    80.00mm Diax33.00mm W
  • Power Rating
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Output Voltage
    24V
  • Max Output Current
    2.08A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 4.16A Series 2.08A
  • Output Current
    2.08A
  • Power - Max
    50VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 12V Series 24V
  • Height
    33mm
  • Height Seated (Max)
    36.0mm