  • VPT18-2780
VPT18-2780
advertisement
Manufacturer No:
VPT18-2780
HK JDW NO:
814-VPT18-2780
Package:
Datasheet:
VPT18-2780
Description:
XFRMR TOROIDAL 50VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
VPT18-2780
  • Weight
    1.4lbs 635g
  • Size / Dimension
    80.00mm Diax33.00mm W
  • Power Rating
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Output Voltage
    18V
  • Max Output Current
    2.78A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 5.56A Series 2.78A
  • Output Current
    2.78A
  • Power - Max
    50VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 9V Series 18V
  • Height
    33mm
  • Height Seated (Max)
    36.0mm
  • Width
    33mm