  • VPS28-6250-B
VPS28-6250-B
advertisement
Manufacturer No:
VPS28-6250-B
HK JDW NO:
814-VPS28-6250-B
Package:
Datasheet:
VPS28-6250-B
Description:
XFRMR LAMINATED 175VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
VPS28-6250-B
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Weight
    5.5lbs 2.5kg
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    79.50mm Lx71.37mm W
  • Termination
    Solder
  • Max Power Dissipation
    175W
  • Max Output Current
    6.25A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 12.5A Series 6.25A
  • Power - Max
    175VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 14V Series 28V
  • Height Seated (Max)
    95.25mm