  • VPS24-7300-B
VPS24-7300-B
advertisement
Manufacturer No:
VPS24-7300-B
HK JDW NO:
814-VPS24-7300-B
Package:
Datasheet:
VPS24-7300-B
Description:
XFRMR LAMINATED 175VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
VPS24-7300-B
  • Weight
    5.5lbs 2.5kg
  • Size / Dimension
    79.50mm Lx71.37mm W
  • Max Power Dissipation
    175W
  • Max Output Current
    7.3A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 14.6A Series 7.3A
  • Power - Max
    175VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 12V Series 24V
  • Height Seated (Max)
    95.25mm
  • Length
    79.5mm
  • Width
    71.37mm