  • VPS230-760
VPS230-760
advertisement
Manufacturer No:
VPS230-760
HK JDW NO:
814-VPS230-760
Package:
Datasheet:
VPS230-760
Description:
XFRMR LAMINATED 175VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
VPS230-760
  • Mount
    Chassis Mount, Panel
  • Weight
    5.5lbs 2.5kg
  • Size / Dimension
    79.50mm Lx71.37mm W
  • Power Rating
    175W
  • Max Power Dissipation
    175W
  • Current Rating
    1.52A
  • Max Output Current
    1.52A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 1.52A Series 760mA
  • Power - Max
    175VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 115V Series 230V
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • Height
    95.25mm
  • Height Seated (Max)
    95.25mm
  • Length
    79.5mm
  • Width
    79.375mm