  • VPS230-350
VPS230-350
advertisement
Manufacturer No:
VPS230-350
HK JDW NO:
814-VPS230-350
Package:
Datasheet:
VPS230-350
Description:
Quantity:
In Stock : 39
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
VPS230-350
  • Mount
    Chassis Mount, Flanges, Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    12
  • Weight
    2.8lbs 1.3kg
  • Size / Dimension
    63.50mm Lx58.67mm W
  • Power Rating
    80W
  • Max Power Dissipation
    80W
  • Current Rating
    700mA
    4000Vrms
  • Output Voltage
    222V
  • Max Output Current
    350mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 700mA Series 350mA
  • Element Configuration
    Dual
  • Output Current
    700mA
  • Power - Max
    80VA
  • Nominal Input Voltage
    115V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 115V Series 230V
  • Secondary Winding(s)
  • Height
    76.2mm
  • Height Seated (Max)
    76.20mm
  • Length
    63.5mm
  • Width
    58.67mm