  • VPS20-6500-B
VPS20-6500-B
advertisement
Manufacturer No:
VPS20-6500-B
HK JDW NO:
814-VPS20-6500-B
Package:
Datasheet:
VPS20-6500-B
Description:
XFRMR LAMINATED 130VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
VPS20-6500-B
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Weight
    4.1lbs 1.9kg
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    71.37mm Lx68.33mm W
  • Termination
    Solder
  • Max Power Dissipation
    130W
  • Max Output Current
    6.5A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 13A Series 6.5A
  • Power - Max
    130VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 10V Series 20V
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • Height Seated (Max)
    85.85mm
  • Length
    71.37mm
  • Width
    68.33mm