  • VPS20-6500
VPS20-6500
advertisement
Manufacturer No:
VPS20-6500
HK JDW NO:
814-VPS20-6500
Package:
Datasheet:
VPS20-6500
Description:
Quantity:
In Stock : 4
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
VPS20-6500
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Flanges
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    12
  • Weight
    4.1lbs 1.9kg
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    71.37mm Lx68.33mm W
  • Termination
    Quick Connect
  • Type
    Laminated Core
  • Power Rating
    130W
  • Max Power Dissipation
    130W
  • Max Output Current
    6.5A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 13A Series 6.5A
  • Element Configuration
    Dual
  • Power - Max
    130VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 10V Series 20V
  • Secondary Winding(s)
  • Height
    85.725mm
  • Height Seated (Max)
    85.85mm
  • Length
    71.37mm
  • Width
    68.33mm