  • VPS20-2200
VPS20-2200
advertisement
Manufacturer No:
VPS20-2200
HK JDW NO:
814-VPS20-2200
Package:
Datasheet:
VPS20-2200
Description:
XFRMR LAMINATED 43VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
VPS20-2200
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Flanges, Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    10
  • Weight
    1.6lbs 725.7g
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    74.68mm Lx50.80mm W
  • Termination
    Quick Connect
  • Type
    Laminated Core
  • Power Rating
    43W
  • Max Power Dissipation
    43W
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect
  • Approval Agency
    CSA, UL, VDE
  • Max Output Current
    2.2A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 4.4A Series 2.2A
  • Power - Max
    43VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 10V Series 20V
  • Secondary Current
    2.2A
  • Height
    68.3mm
  • Height Seated (Max)
    74.68mm