  • VPS10-8000-B
VPS10-8000-B
advertisement
Manufacturer No:
VPS10-8000-B
HK JDW NO:
814-VPS10-8000-B
Package:
Datasheet:
VPS10-8000-B
Description:
XFRMR LAMINATED 80VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
VPS10-8000-B
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Weight
    2.8lbs 1.3kg
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    63.50mm Lx58.67mm W
  • Termination
    Solder
  • Max Power Dissipation
    80W
  • Max Output Current
    8A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 16A Series 8A
  • Power - Max
    80VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 5V Series 10V
  • Height Seated (Max)
    76.20mm