  • VPS10-2500-B
VPS10-2500-B
advertisement
Manufacturer No:
VPS10-2500-B
Manufacturer:
Triad Magnetics
HK JDW NO:
814-VPS10-2500-B
Package:
Datasheet:
VPS10-2500-B
Description:
XFRMR LAMINATED 25VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
VPS10-2500-B
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Weight
    1.3lbs 589.7g
  • Published
    2014
  • Series
    Chassis Mount: World Series™
  • Size / Dimension
    50.80mm Lx49.28mm W
    Not Applicable
  • Termination
    Solder
  • Type
    Laminated Core
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect
  • Voltage - Isolation
    4000Vrms
  • Max Output Current
    2.5A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 5A Series 2.5A
  • Power - Max
    25VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Primary Winding(s)
    Dual
  • Center Tap
    No
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 5V Series 10V
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • Height Seated (Max)
    58.67mm
  • Length
    50.8mm
  • Width
    49.28mm