  • VPP36-820-B
VPP36-820-B
advertisement
Manufacturer No:
VPP36-820-B
HK JDW NO:
814-VPP36-820-B
Package:
Datasheet:
VPP36-820-B
Description:
XFRMR LAMINATED 30VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
VPP36-820-B
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Weight
    1.2lbs 544.3g
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    66.68mm Lx55.55mm W
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Max Output Current
    1.64A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 1.64A Series 820mA
  • Power - Max
    30VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 18V Series 36V
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • Height Seated (Max)
    39.67mm
  • Length
    66.68mm
  • Width
    55.55mm