  • VPP28-360
VPP28-360
advertisement
Manufacturer No:
VPP28-360
HK JDW NO:
814-VPP28-360
Package:
Datasheet:
VPP28-360
Description:
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
VPP28-360
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to VPP28-360.
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Weight
    0.53lb 240.4g
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    47.63mm Lx39.67mm W
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Current Rating
    720mA
  • Termination Style
    PC Pin
  • Approval Agency
    CSA, UL, VDE
  • Output Voltage
    28V
  • Max Output Current
    360mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 720mA Series 360mA
  • Element Configuration
    Dual
  • Output Current
    720mA
  • Power - Max
    10VA
  • Nominal Input Voltage
    115V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 14V Series 28V
  • Secondary Winding(s)
  • Height
    34.925mm
  • Height Seated (Max)
    34.93mm
  • Length
    47.63mm
  • Width
    39.67mm