  • VPP24-830
VPP24-830
advertisement
Manufacturer No:
VPP24-830
HK JDW NO:
814-VPP24-830
Package:
Datasheet:
VPP24-830
Description:
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
VPP24-830
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to VPP24-830.
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    0.9lb 408.23g
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    57.15mm Lx47.63mm W
  • Power Rating
    20W
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Current Rating
    1.66A
  • Termination Style
    PC Pin
  • Approval Agency
    CSA, UL, VDE
  • Voltage - Isolation
    4000Vrms
  • Output Voltage
    24V
  • Max Output Current
    1.66A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 1.66A Series 830mA
  • Element Configuration
    Dual
  • Output Current
    1.66A
  • Power - Max
    20VA
  • Nominal Input Voltage
    115V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 12V Series 24V
  • Secondary Winding(s)
  • Height
    41.275mm
  • Height Seated (Max)
    41.28mm
  • Length
    57.15mm
  • Width
    47.625mm