  • VPP24-2330-B
VPP24-2330-B
advertisement
Manufacturer No:
VPP24-2330-B
HK JDW NO:
814-VPP24-2330-B
Package:
Datasheet:
VPP24-2330-B
Description:
XFRMR LAMINATED 56VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
VPP24-2330-B
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Weight
    1.7lbs 771.1g
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    76.20mm Lx63.50mm W
  • Power Rating
    56W
  • Max Power Dissipation
    56W
  • Max Output Current
    2.33A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 4.66A Series 2.33A
  • Power - Max
    56VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 12V Series 24V
  • Height Seated (Max)
    46.02mm
  • Length
    76.2mm
  • Width
    63.5mm