  • VPP24-1250-B
VPP24-1250-B
advertisement
Manufacturer No:
VPP24-1250-B
HK JDW NO:
814-VPP24-1250-B
Package:
Datasheet:
VPP24-1250-B
Description:
TRANSFORMER, 115/230V, 24V@1.25A, 12V@2.50A
Step5Bar-code shipping tag
VPP24-1250-B
  • Power - Max
    30VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 12V Series 24V
  • Height Seated (Max)
    39.67mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Weight
    1.2lbs 544.3g
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    66.68mm Lx55.55mm W
  • Power Rating
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Max Output Current
    1.25A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 2.5A Series 1.25A