  • VPP24-1250
VPP24-1250
advertisement
Manufacturer No:
VPP24-1250
HK JDW NO:
814-VPP24-1250
Package:
Datasheet:
VPP24-1250
Description:
XFRMR LAMINATED 30VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
VPP24-1250
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    1.2lbs 544.3g
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    66.68mm Lx55.55mm W
  • Power Rating
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Current Rating
    2.5A
  • Termination Style
    PC Pin
  • Approval Agency
    CSA, UL, VDE
  • Voltage - Isolation
    4000Vrms
  • Output Voltage
    24V
  • Max Output Current
    1.25A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 2.5A Series 1.25A
  • Element Configuration
    Dual
  • Output Current
    2.5A
  • Power - Max
    30VA
  • Nominal Input Voltage
    115V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 12V Series 24V
  • Secondary Winding(s)
  • Height
    39.6748mm
  • Height Seated (Max)
    39.67mm
  • Length
    66.68mm
  • Width
    55.55mm