  • VPP20-500-B
VPP20-500-B
advertisement
Manufacturer No:
VPP20-500-B
HK JDW NO:
814-VPP20-500-B
Package:
Datasheet:
VPP20-500-B
Description:
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
VPP20-500-B
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Weight
    0.53lb 240.4g
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    47.63mm Lx39.67mm W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Max Output Current
    1A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 1A Series 500mA
  • Power - Max
    10VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 10V Series 20V
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • Height Seated (Max)
    34.93mm
  • Length
    47.63mm
  • Width
    39.67mm