  • VPP20-2800
VPP20-2800
advertisement
Manufacturer No:
VPP20-2800
HK JDW NO:
814-VPP20-2800
Description:
XFRMR LAMINATED 56VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
VPP20-2800
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Weight
    1.7lbs 771.1g
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    76.20mm Lx63.50mm W
  • Power Rating
    56W
  • Max Power Dissipation
    56W
  • Current Rating
    5.6A
  • Termination Style
    PC Pin
  • Approval Agency
    CSA, UL, VDE
  • Output Voltage
    20V
  • Max Output Current
    2.8A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 5.6A Series 2.8A
  • Output Current
    5.6A
  • Power - Max
    56VA
  • Nominal Input Voltage
    115V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 10V Series 20V
  • Height
    46.0248mm
  • Height Seated (Max)
    46.02mm