  • VPP20-250
VPP20-250
advertisement
Manufacturer No:
VPP20-250
HK JDW NO:
814-VPP20-250
Package:
Datasheet:
VPP20-250
Description:
XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
VPP20-250
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to VPP20-250.
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Weight
    0.37lb 167.83g
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    41.28mm Lx33.32mm W
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Current Rating
    500mA
  • Output Voltage
    20V
  • Max Output Current
    250mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 500mA Series 250mA
  • Element Configuration
    Dual
  • Output Current
    500mA
  • Power - Max
    5VA
  • Nominal Input Voltage
    115V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 10V Series 20V
  • Secondary Winding(s)
  • Height
    34.925mm
  • Height Seated (Max)
    34.93mm
  • Length
    41.28mm
  • Width
    33.32mm